Case study: Systemy bezpieczeństwa ELOprotect dla Culina Logistics

Firma ELOKON, dostawca systemów wspomagających i systemów bezpieczeństwa dla pojazdów przemysłowych – do transportu bliskiego, sterowanych automatycznie i robotów współpracujących – pozyskała znaczący kontrakt od firmy Linde Material Handling (UK) Ltd obejmujący dostawę i montaż mobilnego systemu bezpieczeństwa dla pracowników, tj. ELOprotect.

Dziewiętnaście z tych systemów zostanie zainstalowanych w istniejącej flocie samojezdnych wózków widłowych VNA marki Linde K, które są obecnie używane w zakładzie Skelmersdale należącym do grupy Culina, spółki zależnej firmy Great Bear.

– Od ponad 10 lat firma Linde współpracuje z firmą Culina, w tym czasie w zakładzie Skelmersdale pojawiły się dwie generacje samojezdnych wózków widłowych przeznaczonych do pracy w wąskich korytarzach – mówi Martin Jones, dyrektor ds. sprzedaży samojezdnych wózków widłowych VNA Linde Material Handling (UK) Ltd. – Najnowsze wózki widłowe są wyposażone w system Aisle Safety Assistant marki Linde, służący do ochrony budynków i infrastruktury zakładu. Dzięki wdrożeniu systemu ELOprotect możemy wykryć potencjalne kolizje z pieszymi, przedmiotami lub innym wózkiem widłowym. System działa już w kilku innych zakładach w Wielkiej Brytanii, a firma Culina zamierza go wdrożyć w kolejnych zakładach w ramach swojej sieci.

Grupa Culina jest wiodącą na rynku specjalistyczną firmą, zajmującą się magazynowaniem, dystrybucją i transportem produktów spożywczych schładzanych i przechowywanych w temperaturze pokojowej, działającą na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. W jej skład wchodzi osiem odrębnych oddziałów. Firma posiada sieć 50 strategicznie zlokalizowanych magazynów w całym hrabstwie.

– Szukaliśmy solidnego rozwiązania mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa w strefie przejść między samojezdnymi wózkami widłowymi w wąskich korytarzach, niezależnie od dostawcy pojazdów transportu bliskiego. Firma ELOKON wpasowała się tutaj bezbłędnie – mówi Andy Miszkiel, kierownik ds. pojazdów transportu bliskiego Grupy Culina.

System ELOprotect to automatyczne urządzenie zabezpieczające, którego zadaniem jest ochrona pracowników, gdy przemysłowe wózki widłowe są używane w wąskich korytarzach. Jego podstawowa konfiguracja składa się z układu elektronicznej analizy, dwóch skanerów laserowych oraz modułu wyświetlacza i obsługi. Dostępne są również różne dodatki i opcje, z których niektóre zostały wybrane do instalacji w zakładzie Skelmersdale.

Jednym z nich jest moduł antykolizyjny ANTIC, który umożliwia jednoczesną pracę kilku wózków widłowych w tym samym wąskim korytarzu bez ryzyka kolizji, a jego rozszerzony zakres ochrony umożliwia również bezpieczną pracę bez utraty prędkości, jednocześnie zapewniając ciągły wysoki obrót towarami.

– Cieszymy się, że firma Culina jest naszym nowym klientem oraz że nasz system jest uznawany za rozwiązanie wysokiej jakości, które spełnia odnośne wymagania – ocenia Ingo Oelhausen, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie ELOKON.


O dostawcy rozwiązania

Firma ELOKON, z siedzibą w Niemczech, z oddziałami w Wielkiej Brytanii, USA i Polsce, opracowuje i dostarcza szereg niezależnych od OEM systemów, które wykorzystują technologię opartą na czujnikach, radiu, radarze i lidarze, aby zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy w magazynie.


 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.