DL Invest Group poszerza bank ziemi

DL Invest Group w swojej strategii na lata 2019-2024 największy priorytet przyznał rozwojowi segmentu logistycznego. Zgodnie z tą zapowiedzią rozwijane są kluczowe projekty: DL Invest Park Psary, DL Invest Park Dębica, DL Invest Park Bielsko oraz DL Invest Park Dąbrowa Górnicza. Poszerzany jest także bank ziemi pod kolejne inwestycje. Inwestor poinformował, że w portfolio znalazły się grunty zlokalizowane na terenach administracyjnych bądź w bezpośrednim obrzeżu inwestycyjnym miast: Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków.

Inwestycje realizowane przez DL Invest Group przebiegają zgodnie z planem. W Psarach koło Czeladzi powstaje dwusegmentowa hala magazynowo-produkcyjna C3 licząca łącznie ponad 42.000 mkw. dedykowane w całości firmie DHL. W Dębicy wznoszą się równolegle hale 2 i 3 o łącznej powierzchni ponad 32.000 mkw., z których większa – o pow. 21.000 mkw – jest budowana jako BTS na potrzeby kolejnej linii produkcyjnej uruchamianej przez Hutchinson. W Dąbrowie Górniczej powstaje BTS dla GTX Hanex Plastic, lidera polskiego rynku w produkcji folii termoformowalnych, preform i butelek PET. GTX Hanex Plastic zajmując ponad 10.000 m2, będzie jedynym najemcą w DL Invest Park Dąbrowa Górnicza. W DL Invest Park Bielsko realizowany jest BTS pod firmę InPost o powierzchni ponad 10.350 mkw.

Inwestor właśnie podpisał umowy zakupu gruntów, które zostaną przeznaczone pod zabudowę kolejnych parków inwestycyjnych. Starannie wybrane lokalizacje na terenie najważniejszych polskich metropolii, w pobliżu dróg szybkiego ruchu, z bardzo dogodnym dojazdem do portów lotniczych – to największe atuty terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenach administracyjnych bądź w bezpośrednim obrzeżu inwestycyjnym miast: Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków.

Nowe lokalizacje, które zabezpieczyliśmy przy głównych ośrodkach miejskich w Polsce, to element długoterminowej strategii logistycznej firmy i odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku e-commerce w Polsce. To także odpowiedź na zgłaszane zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe w różnych częściach Polski od naszych stałych klientów wynajmujących powierzchnie magazynowe – wyjaśnia Jacek Zakrzowski, dyrektor ds. ekspansji w DL Invest Group. Bardzo dobrze oceniona współpraca z DL Invest Group przez wiodące sieci handlowe i największych operatorów logistycznych, zrodziła kolejne ciekawe projekty w dużych miastach. Nasze nowe lokalizacje są efektem wielomiesięcznej pracy z potencjalnymi klientami oraz władzami samorządowymi, które aktywnie wspierają nasze inwestycje.

Ze względu na swoją lokalizację hale magazynowe, które powstaną na gruntach dołączających do banku ziemi DL Invest Group, to idealne miejsca dla centrów dystrybucji, zarówno pod kątem możliwości transportowych, jak i możliwości zatrudnienia pracowników. Inwestor deklaruje, że na pozyskanych właśnie gruntach powstaną BTS-y o powierzchniach i rozwiązaniach technologicznych skrojonych dokładnie według realnych potrzeb klienta. Istnieje także możliwość zabudowania ich mniejszymi modułami budowanymi w formule small business unit, liczącymi ok. 500 mkw. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych najemcach, którzy ze względu na etap rozwoju lub skalę prowadzonego biznesu nie potrzebują dużych powierzchni magazynowych. Cechą wyróżniającą format small business unit proponowany przez DL Invest Group jest wysoki standard przestrzeni biurowych, który jest sumą doświadczeń inwestora w realizacjach obiektów biurowo-usługowych w standardzie A+.

 

___________________________________

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się inwestorów i deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. W portfolio grupy kapitałowej znajdują się centra biurowe, centra logistyczne oraz centra handlowe. Wizytówką DL Invest Group są inwestycje typu mixed-use, łączące funkcję biurową, usługową i handlową. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby pracodawców, pracowników i mieszkańców dużych miast, w których głównie operuje inwestor. Dzięki swej doskonałej lokalizacji oraz perfekcyjnie dopracowanej architekturze, zarówno nowe, jak i rewitalizowane obiekty mają szansę stać się ikonami aglomeracji.

DL Invest Group to firma z rodzimym kapitałem, której obecne portfolio aktywów obejmuje ok. 2.000.000 metrów kwadratowych nieruchomości. Jedną z wiodących inwestycji jest park logistyczny w Psarach, który docelowo liczyć ma prawie milion metrów kwadratowych powierzchni, co czyni go jednym z największych centrów logistycznych w Polsce. Przyjęta strategia, zakładająca pełną własność wszystkich realizowanych projektów, a co za tym idzie, gwarancję wysokiej jakości i wartości – zaowocowała zaufaniem takich kontrahentów jak Hutchinson Poland, FM Logistic, Stokrotka czy Rossmann.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.