Czystość i dezynfekcja w branży magazynowej

W walce z wyzwaniem, z którym obecnie się mierzymy nie ma miejsca na kompromisy. Działać musimy zdecydowanie i dbać przede wszystkim o odpowiedni poziom higieny poprzez czyszczenie i dezynfekcję. Branża magazynowania jest jedną z tych, w których jest to niezwykle istotne. Koronawirus COVID -19 jest zagrożeniem nowym, nie znanym wcześniej, stąd nie można powoływać się na certyfikowane sposoby walki z tym konkretnym patogenem. Istnieją jednak liczne badania i certyfikaty oraz informacje publikowane przez środowiska naukowe, które dowodzą, iż zastosowanie urządzeń Kärcher pracujących w trybie parowym, a do takich należy wysokociśnieniowe urządzenie z podgrzewaniem wody HDS pozwala skutecznie eliminować liczne zagrożenia bakterie i wirusy z powierzchni. Jest to rozwiązanie, które pozwala czyścić duże powierzchnie w szybkim czasie i osiągać dobre efekty – eliminację zagrożenia.

COVID- 19 – koronawirus jest nowym rodzajem zagrożenia. Z tego powodu nie jest on jeszcze zbadany w stopniu wystarczającym by certyfikować konkretne urządzenia i metody walki z nim. Firma Kärcher gwarantuje, że jej urządzenia z podgrzewaniem wody mogą stanowić istotny element procesu dezynfekcji. Czyszczenie w trybie pary emituje parę o temperaturze do 155 °C. Metoda ta pozwala zwalczyć wiele zagrożeń – wyeliminować nieodporne na działanie wysokiej temperatury bakterie i wirusy, do jakich, według ekspertyz naukowych, zalicza się koronawirus. Urządzenia te z dobrym efektem są stosowane w rolnictwie w przeciwdziałaniu wirusowym chorobom zwierząt gospodarskich (ptasiej grypie i afrykańskiemu pomorowi świń). Były co warto zauważyć, zalecane a ich zakup subsydiowany przez instytucje służby delegowane do walki z tymi chorobami.

 

Dlaczego czyszczenie z podgrzewaniem wody?

Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu i poprawie efektywności procesu czyszczenia. Oprócz mechanicznego działania, chemii i czasu, temperatura jest jednym z czterech współzależnych wskaźników, które decydują o powodzeniu procesu czyszczenia według koła Sinnera (model wynaleziony przez dr Sinnera do opisania procesu czyszczenia). Wiemy z doświadczenia, że ciepła lub gorąca woda jest ważna chociażby przy próbie zmycia oleju z rąk. Mycie ich zimną wodą – nawet z dodatkiem mydła –mało skuteczne. Dobry efekt można uzyskać dopiero po zastosowaniu ciepłej wody.

Oczywiście zależność ta odnosi się również do profesjonalnych prac czyszczących. Zastosowanie wysokiej temperatury zapewnia, że brud zostanie usunięty: przyrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca o połowę czas reakcji. zastosowanie ciepłej wody może skrócić całkowity czas czyszczenia nawet o 40%. Prowadzi to do obniżenia kosztów. Kolejnym istotnym czynnikiem w przypadku stosowania urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody szybsze schnięcie. Powierzchnie, które są czyszczone gorącą wodą, pozostają lekko podgrzane co przyspiesza proces schnięcia.

Intensywne i dokładne czyszczenie urządzeniami wysokociśnieniowymi HDS daje możliwość osiągnięcia wysokiego standardu higieny. Można je stosować w celu dotarcia do miejsc trudno dostępnych ręcznie, takich jak szczeliny i pęknięcia. Są one szczególnie pomocne przy czyszczeniu i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak sufity, ściany a także podłogi i mogą skutecznie eliminować, bakterie i wirusy.

Urządzenia HDS można stosować z akcesorium WR 50. Jest to akcesorium dedykowane usuwaniu chwastów, lecz w zaistniałej sytuacji doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu parowym jak i gorącą wodą dużych powierzchni skracając znacznie czas pracy.

W magazynowaniu mamy do doczyszczenia i zdezynfekowania także mniejsze obszary, wymagające precyzyjnego dotarcia. Tu zarekomendować można parownicę profesjonalną SG 4/4 i odkurzacz parowy SGV 8/5.

 

Parownica SG 4/4

To profesjonalne urządzenie czyszczące parą, które znajdzie swoje zastosowanie także w magazynie, do czyszczenia na przykład wózków widłowych etc. Parownica czyści za pomocą tylko i wyłącznie gorącej pary. Nie musimy stosować żadnych środków chemicznych. Wystarczy sama woda z kranu, by wytworzyć parę.

SG 4/4 posiada dwa zbiorniki dlatego może pracować nieprzerwanie. Bez konieczności czekania na wystudzenie urządzenia, aby napełnić urządzenie ponownie wodą. Jest to ważne kiedy mamy do czynienia z duża powierzchnią, licznymi elementami wymagającymi dezynfekcji.

Parownica posłuży do wyczyszczenia wszelkich powierzchni i przedmiotów wodoodpornych. Ale także wszelkiego rodzaju tekstyliów, na przykład ubrań.

Urządzenie z zestawem dysz i szczotek, zwiększających skuteczność i zakres pracy.

System VapoHydro umożliwia regulowanie stopnia wilgotności pary. Urządzenie posiada też regulację ciśnienia pary. Zalecamy pracę suchą parą, ponieważ jest ona skuteczniejsza w eliminacji odpornych na działanie temperatury bakterii i wirusów.

 

Odkurzacz parowy SGV 8/5

Odkurzacz parowy czyści zabrudzone powierzchnie lecz także na bieżąco odsysa brudną wodę z tego powodu po zakończeniu pracy powierzchnia jest higienicznie czysta i sucha.

Przeznaczony do specjalistycznych zastosowań w przemyśle, handlu, żywieniu zbiorowym, restauracjach, szpitalach. Znajdzie swoje zastosowanie tak w przemyśle jak i handlu spożywczym. Ma funkcję regulacji temperatury pary jak i jej ilości.

SGV 8/5 może także działać z środkiem czyszczącym o wartościach pH od 2 do 13, dzięki czemu jeszcze skuteczniej może usuwać wszelkie zabrudzenia.

Czyszczenie parowe – co musisz wiedzieć?

  1. Urządzenie musi być wolne od zabrudzeń. Jeśli nie ma takiej gwarancji, koniecznie należy zastosować się do instrukcji obsługi (rozdział "Po każdej operacji").
  2. Zanim przystąpisz do pracy urządzeniem usuń luźne zabrudzenia i zanieczyszczenia jak i grube zabrudzenia.
  3. Dezynfekcję należy rozpocząć dopiero po zakończeniu nagrzewania się maszyny.
  4. Pracuj suchą parą, to znaczy: pełna siła poziomu pary i minimalna funkcja VapoHydro.
  5. Szybkość czyszczenia utrzymuj na poziomie 30 cm na sekundę (jest to w przybliżeniu długości kartki papieru A4 w 1 sekundzie).
  6. Upewnij się, że czyścisz dokładnie – miejsce przy miejscu robiąc zakładki, to bardzo istotne by dokładnie wyczyścić każdy centymetr powierzchni.
  7. Stosuj się bezwzględnie do instrukcji obsługi urządzenia.

Każda osoba pracująca w tych wyjątkowych okolicznościach naszymi profesjonalnymi urządzeniami powinna bezwzględnie posiadać wszelkie środki ochrony osobistej. Dodatkowo należy także po skończonej pracy zadbać o dezynfekcję samego urządzenia.

 

Więcej informacji na temat promocji na stronie:

https://www.kaercher.com/pl/promocje/professional-na-wiosne-w-kolorze.html

Więcej informacji o czyszczeniu i dezynfekcji na stronie:

https://www.kaercher.com/pl/czyszczenie-i-higiena-w-czasach-koronawirusa.html

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.