Pojemniki Georg Utz w automatycznym magazynie Frisco.pl

Georg Utz sp. z o.o. dostarczy 35 tys. pojemników wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego do nowego, wysoce zautomatyzowanego magazynu Frisco.pl - największego supermarketu internetowego w Polsce. Magazyn o powierzchni 11 tys. m2 jest zlokalizowany w parku Panattoni Europe City Logistics Warsaw, w miejscowości Klaudyn k. Warszawy. W tym innowacyjnym technologicznie centrum logistycznym zostaną wykorzystane dwa rodzaje pojemników Georg Utz - EUROTEC do automatyki magazynowej w systemie Schuttle oraz pojemniki do dystrybucji zamówień internetowych do domu klientów. Oba produkty wyposażono w kody kreskowe, które umożliwią zarządzanie systemem dystrybucji i pełną kontrolę obiegu opakowań.

Pojemniki EUROTEC o wymiarach 600x400x320 mm, w kolorze błękitnym posłużą do magazynowania i transportu wewnętrznego żywności. EUROTEC to produkt przeznaczony do automatycznej obsługi we wszystkich popularnych systemach magazynowych. Dzięki specjalnym wpustom, pojemniki EUROTEC są idealnie przystosowane do  manipulacji przez robot przemysłowy, umożliwiając precyzyjne zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Pojemnik występuje w bardzo wielu wymiarach oraz wariantach dna. Odpowiednio dobrany rodzaj dna do planowego obciążenia pojemnika,  eliminuje ewentualną możliwość jego wygięcia oraz zapewnia właściwe przemieszczanie na przenośnikach. W magazynie Frisco.pl wykorzystano w sumie 25 tys. pojemników EUROTEC, z podwójnym dnem. Dodatkowo 5 tys. pojemników wyposażono w specjalne przegrody, dzielące na cztery komory, dla ułatwienia przechowywania  i  kompletacji drobnych produktów spożywczych.

Pojemnik EUROTEC do automatycznego magazynu, fot. Georg Utz sp. z o.o.

 

W magazynie znalazło się również 10 tys. pojemników trapezowych w kolorze malinowym, o wymiarach 600x400x355 mm. Pojemnik posiada zamknięte dno, cztery ażurowe ściany, a także 4 otwory uchwytowe ułatwiające ręczną manipulację. Produkt ten został przeznaczony do kompletacji zamówień internetowych w magazynie oraz dystrybucji towaru przez pracowników Frisco.pl do domu klienta. Jest to rodzaj pojemnika obrotowego - pełny można ustawiać w stos i przewozić jeden na drugim. Po wypakowaniu zawartości natomiast, wystarczy opakowanie obrócić o 180o i umieścić pojemniki jeden w drugim, a ograniczymy w ten sposób powierzchnię załadunkową nawet o 85 %. Na górnej krawędzi pojemniki posiadają specjalne uchwyty, które służą do zamocowania reklamówek, oddzielających od siebie różny asortyment. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo przewożonej żywności – ochronę przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem artykułów spożywczych. Jest to duża przewaga w stosunku do tradycyjnych, kartonowych opakowań, w przypadku których np.  rozlanie transportowanego produktu powoduje zniszczenie kartonu i jego zawartości, a często również sąsiadujących opakowań. Ponadto pojemniki plastikowe ustawiane w stosie, nie niszczą się pod swoim ciężarem, co może mieć miejsce w przypadku opakowań z kartonu.

Pojemnik do dystrybucji zamówień internetowych – w stosie, fot. Georg Utz sp. z o.o.

 

Nowa inwestycja pozwoli nam na przynajmniej czterokrotne zwiększenie skali działalności oraz równoczesne rozwijanie różnych modeli biznesowych. Automatyzacja nowego obiektu przyczyni się także do zwiększenia wydajności procesów, co będzie miało wpływ na obniżenie kosztów obsługi zamówień. Automatyczny system pakowania to również lepsza kontrola stanów magazynowych oraz eliminacja błędów w pakowaniu. W magazynie znajdą się wydzielone powierzchnie przeznaczone na chłodnię i mroźnię. Produkty świeże będą przechowywane w różnych strefach temperatur, a część z nich dostarczana będzie w modelu just-in-time. Wszystkie te rozwiązania wpłyną pozytywnie na szybkość i efektywność obsługi rosnącej liczby klientów naszego sklepu powiedział Grzegorz Bielecki, prezes Frisco.pl.

Pojemnik do dystrybucji zamówień internetowych w wersji złożonej, fot. Georg Utz sp. z o.o.

 

Bardzo nas cieszy, że nasze pojemniki wielokrotnego użytku będą służyły w nowym magazynie Frisco.pl. Jest to unikatowa inwestycja na skalę naszego kraju i pierwszy automatyczny magazyn służący wyłącznie do sprzedaży żywności przez internet. Oznacza do duży krok naprzód dla branży e-grocery, która przyciąga coraz więcej klientów, zainteresowanych zakupami spożywczymi przez internet z dostawą do domu. Życzymy wielu sukcesów firmie Frisco.pl i mamy nadzieję, że nasze rozwiązania pomogą w realizacji biznesowych planów - powiedział Wojciech Bytner, dyrektor generalny Georg Utz.

Pojemnik Eurotec w magazynie Frisco.pl, fot. Frisco.pl

 

Firma Georg Utz Sp. z o.o. jest producentem plastikowych pojemników wielokrotnego użytku oraz palet i wytłoczek na części techniczne z tworzywa sztucznego. Stanowi część szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG, założonej w 1947 r.

Przedsiębiorstwo jest dostawcą oferującym bogatą gamę produktów dla logistyki i magazynowania oraz przemysłu, m.in.: pojemniki do składowania w stosie, obrotowe, składane, izotermiczne, antyelektrostatyczne, czy opakowania na materiały niebezpieczne oraz palety i skrzyniopalety. Wykorzystuje dwa rodzaje technologii: pojemniki i palety są produkowane wtryskowo, natomiast wytłoczki - w procesie formowania próżniowego. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach realizowanych na indywidulane potrzeby klientów.

Produkty Utz mają zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki - przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym, farmaceutycznym, rolnictwie, automatyce magazynowej, a także w dystrybucji, handlu i e-commerce.

Grupa Utz posiada osiem zakładów produkcyjnych w: Polsce, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Meksyku oraz sieć przedstawicielstw na całym świecie.

Georg Utz Sp. z o.o posiada certyfikaty: ISO 9001: 2015. Jest członkiem Polskiej Izby Opakowań i Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. W 2018 r. firma obchodziła jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.